108 milliárd forintos banki és 1,1 milliárd forintos biztosítási nyereséggel zárta 2023-at a K&H Csoport a piaci átlagot jelentősen meghaladó hitelbővülés és a nettó kamatbevételek csaknem 35 milliárdos növekedése mellett, pedig a társaság extraprofitadóterhelése is jelentősen emelkedett tavaly. A pénzügyi csoport éves eredményeket ismertető sajtótájékoztatóján jártunk.
A részben állami tulajdonú olasz Monte dei Paschi di Siena közölte, hogy 13 év után először fizet osztalékot, miután 2023 végén három hónap leforgása alatt elérte az elemzők által az egész évre várt nyereséget.
A generációváltási problémákkal küzdő ipari termelő vállalatok felvásárlásával és működtetésével foglalkozó tőzsdei társaság, a Navigator Investments éves közgyűlése a 2022-es kiugró eredmények alapján osztalékfizetésről döntött – derül ki a cég közleményéből.
Javuló költséghatékonyság és növekvő ügyfélállományok mellett 36,1 milliárd forintos nyereséggel zárta 2022-t a CIB Csoport, ami több mint duplája az egy évvel korábbinak. A kamatkörnyezet emelkedése sokat segített a banknak: a nettó kamatbevételek csaknem 60 milliárd forinttal 106 milliárdra ugrottak meg, miközben a kamatstop 10, a különadók 14 milliárd forintot vontak el a csoporttól.
Az extraprofitadó és a kamatstop ellenére 485 milliárd forint adózott nyereséggel zárta a magyar bankszektor 2022-t, ami a korábbi kamatkörnyezetben, de a mostanihoz hasonló kormányzati terhek mellett már nullszaldó körül alakult volna. Az osztalékbevételek nélkül számított tőkearányos megtérülés így is csak 4,4% volt, ami a nemzetközi benchmarkok szerint gyatrának mondható.
A bécsi székhelyű CA Immobilien Anlagen AG (CA Immo) ingatlanfejlesztő cég bejelentette a 2022-es üzleti évre várható pénzügyi eredményeit. Független külső értékbecslések szerint a vállalat mintegy 94 millió euró negatív nettó ingatlanértékelési eredménnyel számolhat.
Az OVB Holding AG a 2021-es üzleti évet új, történelmi rekordértékkel zárta az árbevétel terén. Az európai pénzügyi közvetítő vállalat a közvetítésekből 320,7 millió eurós bevételt ért el, ami 18,5 százalékos növekedésnek felel meg az előző év értékéhez képest. Még nagyobb mértékben, 46,2 százalékkal 21,8 millió euróra nőtt a konszern EBIT eredménye.
Messze a járvány előtti szint felett teljesített a K&H tavaly: a bank 75, a biztosító 6,7 milliárd forintos nettó eredményt ért el, előbbi csaknem 18%-os tőkearányos megtérülést jelent. A kamatstop becslésük szerint 2,3 milliárd forintos veszteséget jelent a banknak, ezt már tavaly elszámolták. Erőteljesen nőtt a csoport hitelezési és innovációs aktivitása is.
A Nemzetközi Beruházási Bank az utóbbi évek rekordjának számító, 7,9 millió eurós (2,78 milliárd forint) nettó nyereséget ért el tavaly, ami 8 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbit - tette közzé az NBB 2021-re vonatkozó auditált IFRS pénzügyi kimutatásaiban hétfőn.
Az MFB 2,5 milliárd konszolidált nyereséggel, az EXIM 10,1 milliárd forintos egyedi veszteséggel zárta a 2020-as évet – derült ki a két állami bank csütörtökön délután közzétett éves jelentéséből. Mindkét bank aktív volt a koronavírus-válságban, amit az MFB 35%-os és az Eximbank 30%-os eszközállomány-növekedése mutat.
Az előző évi szint majdnem felére, 390 milliárd forintra csökkent tavaly a magyar bankszektor konszolidált nettó eredménye – közölte ma reggel a honlapján a Magyar Nemzeti Bank. Az eredményromlás döntő részben a koronavírus-válság miatt megképzett értékvesztésekkel magyarázható, ezek teljes összege tavaly 399 milliárd forint volt.
Az egy évvel korábbihoz képest 6,7 milliárd euróval, vagyis mintegy 2400 milliárd forinttal több céltartalékot képzett tavaly az a hat nemzetközi bankcsoport, amely a magyar nagybankok mögött áll tulajdonosként. Ez akkora összeg, mint egy magyar nagybank teljes mérlegfőösszege. Ezt az összeget úgy képezték meg, hogy még azt sem látni, mekkora nagyságrendű bedőlési hullám vár rájuk a törlesztési moratóriumok lejárta és a járvány miatti gazdasági visszaesés hosszabb távú hatásai miatt. Nyolc ábrán mutatjuk most be, hogy teljesített tavaly az OTP, az Erste, a Raiffeisen, az UniCredit, az Intesa Sanpaolo és a KBC, amelyek összesített nettó eredménye 2020-ban mindössze az ötöde volt az egy évvel korábbinak.
Itt a BofA májusi alapkezelői felmérése.
Olyan szabályozáshoz nyúlnak hozzá, amely a belsőpiac egyik legfontosabb eleme volt eddig.
Mutatjuk a részleteket!
A Corvinus felmérte a hazai cégeket az üzleti érettség szempontjából.
A háború kezdete óta nem találkozott az ukrán és az orosz vezető.
Az OTP lehet a nap nyertese?
Nagyon gyorsan döntött a konklávé.